Farmacja

Jak działa hydroksyzyna i kiedy jest stosowana? Farmacja
2026-09-11 • 5 min

Jak działa hydroksyzyna i kiedy jest stosowana?

Hydroksyzyna to lek przeciwhistaminowy pierwszej generacji, który działa przez blokowanie receptorów H1, dzięki czemu zmniejsza działanie histaminy i łagodzi świąd…
Czy olej CBD można łączyć z lekami? Farmacja
2026-09-11 • 6 min

Czy olej CBD można łączyć z lekami?

Tak, olej CBD można łączyć z lekami tylko po wcześniejszej ocenie ryzyka interakcji i konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. CBD…
Iporel jak stosować w codziennej terapii? Farmacja
2026-09-10 • 4 min

Iporel jak stosować w codziennej terapii?

Iporel w leczeniu nadciśnienia przyjmuje się doustnie, zwykle zaczynając od 75 µg dwa razy na dobę, a dawkę zwiększa się…
Czy można łączyć naproxen z paracetamolem? Farmacja
2026-09-10 • 5 min

Czy można łączyć naproxen z paracetamolem?

Tak. W większości przypadków można krótkoterminowo łączyć naproxen z paracetamolem. Brak między nimi bezpośredniej interakcji, a ich połączenie bywa zalecane,…
Czy aspiryna ma w składzie paracetamol? Farmacja
2026-09-08 • 4 min

Czy aspiryna ma w składzie paracetamol?

Aspiryna nie ma w składzie paracetamolu. Standardowa tabletka to wyłącznie kwas acetylosalicylowy, czyli ASA, a ilość paracetamolu w takim leku…
Groprinosin na co pomaga i kiedy warto go stosować? Farmacja
2026-09-08 • 6 min

Groprinosin na co pomaga i kiedy warto go stosować?

Groprinosin pomaga przede wszystkim we wspomaganiu leczenia nawracających infekcji górnych dróg oddechowych u osób z obniżoną odpornością oraz w leczeniu…